Sposoby na ogrzanie domu – ogrzewanie podłogowe

Przygotowując mieszkanie albo dom, trzeba zdecydować, jaki system ogrzewania zastosować. Zdecydowanie coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnych rozwiązań i wybiera ogrzewanie podłogowe wrocław, które cechuje nowoczesność a także trwałość. Montaż tego ogrzewania polega na ułożeniu na powierzchni podłoża betonowego systemu rurek, które rozprowadzają ciepło.

Tak przygotowana podłoga zostaje wypełniona wylewką i przygotowana do zamontowania dobrego pokrycia, przykładowo paneli podłogowych.
Ogrzewanie podłogowe
System ogrzewania podłogowego gwarantuje równomierne rozprowadzanie ciepła po pomieszczeniu. Cyrkulacja powietrza jest znacznie lepsza niż w sytuacji stosowania kaloryferów. Ciepło uwalniane jest do wnętrza w sposób miarowy, co gwarantuje duży komfort termiczny. W ogrzewaniu podłogowym odznacza się dwa podstawowe rodzaje instalacji. Jest to instalacja wodna a także instalacja elektryczna. Instalacja wodna jest zalecana do ogrzewania całego domu lub mieszkania, z tego względu całkiem dobrze decyzję o jej montażu podjąć już na etapie projektowania. Z kolei instalacja elektryczna może być wykonana w pojedynczych pomieszczeniach w budynkach już oddanych do użytku. Ciekawym rozstrzygnięciem jest ogrzewanie podłogowe frezowane, które umożliwia w szybki sposób założyć instalację ogrzewania podłogowego bez konieczności skuwania całej posadzki. Jest to więc fajne rozwiązanie dla budynków już zamieszkałych. Polega na frezowaniu, czyli wycinaniu rowków w podłodze, w których następnie umieszcza się rury instalacji ogrzewania. W czasie wykonywania prac stosuje się odkurzacze, które pochłaniają pył uwalniający się w czasie frezowania. Nie dostaje się zatem do powietrza, zanieczyszczając pomieszczenia.
W przypadku ogrzewania podłogowego bardzo duże znaczenie dla wydajności jego działania mają zastosowane materiały. Należy stosować materiały charakteryzujące się dobrym przewodnictwem cieplnym. Dlatego zalecana jest wylewka anhydrytowa, która ma postać płynną. Dzięki płynnej konsystencji posiada właściwości samopoziomujące. Posadzka jest gładka i równa i co najistotniejsze – szczelnie wypełnia przestrzenie wśród rurami ogrzewania podłogowego. Ten rodzaj wylewki jest również znacznie lżejszy niż wylewka cementowa, która nie przewodzi tak dobrze ciepła. Zakładając rury ogrzewania podłogowego, warto zatem zastosować posadzkę anhydrytową, która zwiększa użyteczność ogrzewania podłogowego.
Więcej: wylewki anhydrytowe wrocław.