Profesjonalne prace ogrodowe w Łodzi

Zbliżający się sezon wakacyjny jest dobrą motywacją do generalnego posprzątania własnego ogrodu. Sporo prac ogrodowych jesteśmy wstanie wykonać własnymi siłami, ale niektóre zdecydowanie warto pozostawić fachowcom. Jedną z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych prac jest ścięcie wysokich drzew a także krzewów.

Potrzebny jest do tego specjalistyczny sprzęt a także głównie ogromna wiedza, by ścięte drzewo poleciało w odpowiednią stronę. Obecnie alpinistyczna wycinka drzew Łódź nie jest wcale zbyt kosztowna i z całą pewnością warto zainwestować własne pieniądze w wyspecjalizowanego specjalistę. Ewentualne szkody wynikające z dziwnego oszczędzania mogą być dosłownie kilkaset razy wyższe, niż zapłacenie dla fachowca za ścięcie wysokiego drzewa na waszej działce.
Koszt ścięcia drzewa jest różny i zależy od wielu czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia jego wielkość a także stan zdrowia. Cięcie drzew Łódź zdrowych osobników jest dość proste, w szczególności gdy posiada się przed sobą równy teren bez żadnej zabudowy mieszkalnej. Wystarczy wyłącznie należycie spiłować i nakierować drzewo, ażeby poleciało w wyznaczonym kierunku. O wiele trudniejszą kwestią jest ścinanie bardzo wysokich drzew posiadających kilkanaście metrów albo więcej i znajdujących się blisko domów mieszkalnych. W takim przypadku możliwa jest wyłącznie alpinistyczna wycinka drzewa, czyli jego ścinanie kawałek do kawałku. Proces ten jest znacznie bardziej trudny i dłuższy, niż zwyczajne powalenie dużego drzewa. Nic więc dziwnego, że cena za alpinistyczną wycinkę będzie znacznie wyższa. Warto natomiast zdecydować się na ten krok, gdyż utrzymywanie tak wysokiego drzewa na działce jest niebezpiecznie dla was oraz dla waszych sąsiadów. Co roku w Polsce w okresie letnim obserwujemy silne wyładowania atmosferyczne, które mogą powalić właściwie każde, dosłownie najpotężniejsze drzewo. O ile znajduje się ono niedaleko waszego domu lub domu waszych sąsiadów, to zdecydowanie nie powinniście zwlekać z jego wycinką. Koszt alpinistycznej wycinki drzew jest na nieszczęście dość wysoki, ale specjaliści muszą przez kilka ładnych godzin wykonać bardzo niebezpieczne zadanie, dlatego nic w tym zaskakującego, że pobierają te kilkaset złotych za swoją ciężką pracę.
Sprawdź: Pielęgnacja drzew Łódź.