Kredyt frankowy – pomoc

Musimy uzmysławić sobie, że jeżeli już borykamy się z myślami natury prawnej, to zawsze możemy korzystać z profesjonalnej pomocy prawnej, jakiej udzielają kancelarie adwokackie. Dotyczy to różnorakich dziedzin prawa, a zatem w głównej mierze prawa rodzinnego, jak także prawa gospodarczego czy prawa pracy. O ile więc interesuje nas zagadnienie tj. pomoc frankowiczom, powinniśmy skorzystać z usług kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w umowach frankowych.

Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że umowy frankowe coraz częściej obciążone są tak zwanymi wadami prawnymi, które stanowią bazę do unieważnienia kredytu frankowego lub również od jego odfrankowienia.
Kredyt we frankach – gdzie poszukiwać pomocy?
Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że w ostatnich latach bardzo często zapadają wyroki sądowe na korzyść kredytobiorców, którzy zaciągnęli zadłużenie w instytucjach bankowych we franku szwajcarskim. Adwokaci prowadzący takie sprawy, bardzo często odwołują się do wyroku trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Banki widząc rozwój sytuacji coraz częściej wychodzą z inicjatywą ugody z kredytobiorcą, warto dodać jednakże o tym, że zaproponowane przez bank warunki wcale nie muszą być dla nas opłacalne, tak jak nie był dla nas korzystny kredyt we frankach. Warto więc skorzystać z rozwiązania, jakim jest kredyt frankowy adwokat, który będzie nas reprezentował w sporze z bankiem, jak też będzie występował w naszym imieniu przed sądem reprezentując nasze interesy. O ile powoduje trafia przed sąd, to wówczas prawdopodobne są dwa różne rozstrzygnięcia, a mianowicie unieważnienie całego kredytu, jak również jego odfrankowienie. Wynik takiej rozprawy zależy od kilku czynników, przede wszystkim podstawą do unieważnienia kredytu frankowego jest występowanie w umowie tak zwanych klauzul niedozwolonych. Był to przejaw nieuczciwych praktyk prowadzonych przez różne banki, dlatego tak sporo kredytów frankowych jest teraz unieważniona. Innym rozstrzygnięciem jest odfrankowienie kredytu. Jeżeli już zatem mamy kłopoty z kredytem frankowym i ciągle wzrastającym saldem zadłużenia, warto skorzystać z profesjonalnej pomocy adwokata, który przeprowadzi nas przez właściwie każdy stopień postępowania, reprezentując nasze interesy.

Zobacz: pomoc frankowiczom Legnica.