Odzież i środki czyszczące pomieszczeń czystych

Pomieszczenia stref czystych tak zwane cleanroom powinny charakteryzować się określonymi cechami oraz właściwościami. Należy pamiętać o tym, że są to szczególne pomieszczenia, których parametry podlegają nadzorowi a także testom w głównej mierze w zakresie parametrów środowiskowych, takich jak temperatura wilgotność, ale także ciśnienie. Bardzo istotnym elementem pomieszczenia typu Cleanroom jest też zachowanie czystości mikrobiologicznej zarówno różnych podłoży oraz powierzchni, jak pragniesz powietrza.

Dlatego też odzież do Cleanroom powinna pochodzić wyłącznie ze przetestowanego źródła i wyeksponować się określonymi właściwościami, które pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa, jak też restrykcyjnych zasad obowiązujących w strefach czystych.
Pomieszczenia czyste w jaki sposób o nie zadbać?
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że są to pewnego rodzaju laboratoria, gdzie wytwarzane są określone typy produktów, a więc na przykład produkty lecznicze, czy też urządzenie elektroniczne. Przy takiej produkcji niezbędne jest zapewnienie adekwatnej bezpiecznej przestrzeni, która będzie kontrolowana pod względem parametrów. Warto wspomnieć o tym, że taka kontrola odbywa się w sposób ciągły. Konieczne jest więc zadbanie o zachowanie odpowiednich norm powietrza, powierzchni roboczych, a co za tym idzie pracownicy są zobowiązani w głównej mierze do stosowania adekwatnej odzieży. Warto dodać o tym, że odzież do wnętrz czystych dostępna jest w różnych wariantach, a zatem są to w głównej mierze fartuchy w wersji z kapturem oraz bez kapturów, kombinezony dostępne w różnorakich rozmiarach, maseczki ochronne, ale także rękawiczki. Pamiętajmy o tym, że taka odzież stosowana w laboratoriach musi być antystatyczna, czyli dostosowana do pracy, w której konieczny jest niwelowanie ładunków antystatycznych. W ofercie producenta odzieży czy także akcesoriów artykułów do czyszczenia pomieszczeń czystych znajdziemy też produkty tj. woreczki do cleanroom. O ile zatem potrzebujemy profesjonalnej odzieży laboratoryjnej, np taki jak kombinezony jednorazowe, czy również fartuchy, na 100 procent warto zaznajomić się z ofertą firmy, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie wyposażenia oraz czyszczenia wnętrz czystych.

Sprawdź tutaj: odzież do Cleanroom.