Regały do sklepu

Priorytetowym wyposażeniem każdego magazynu, hali, zakładu produkcyjnego czy sklepu jest wydajny system magazynowania towaru. Takie systemy często mają charakter uniwersalny a także modułowy, a więc składają się z różnorakich elementów, przykładowo takich jak regały wspornikowe. Jest to taki rodzaj regałów, który odznacza się solidną oraz ustabilizowaną konstrukcją, jak też dużym udźwigiem, dlatego przeznaczony jest przede wszystkim do przechowywania produktów ciężkich, jak też o niestandardowych gabarytach.

Co ciekawe, regał wspornikowy umożliwia na magazynowanie towaru z jednej strony lub z dwóch stron, w współzależności od danej przestrzeni magazynowej czy po prostu potrzeb w firmie.
Systemy magazynowania – na co zwrócić uwagę?
W ofercie producentów oraz dostawców znajdziemy rozmaite systemy magazynowania, które dostosowane są w sposób optymalny do potrzeb danej firmy, jak również dostępnej przestrzeni magazynowej. Pamiętajmy o tym, że wybierając regały magazynowe, na przykład takie jak regały półkowe, powinniśmy przede wszystkim sprawdzić parametry techniczne danego produktu, a więc np to, z jakich materiałów zostały zrealizowane. Meble magazynowe, takie jak regały czy półki, przede wszystkim powinny charakteryzować się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, które mogą być spowodowane między innymi przez ciężkie urządzenia, na przykład takie jak wózki widłowe. Co za tym idzie, regały magazynowe powinny być wykonywane jedynie z mocnych a także trwałych materiałów, przykładowo takich jak stal. A przy tym, metalowe profile powinny być galwanizowane a także malowane proszkowo, co zabezpiecza je przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak obicia czy przetarcia, ale także przed korozją oraz działaniem niekorzystnych czynników, między innymi takich jak wilgoć czy substancje chemiczne. Właśnie dlatego warto wybierać rozwiązania charakteryzujące się dobrymi właściwościami użytkowymi, między innymi takie jak regały paletowe, które przeznaczone są do przechowywania towaru na paletach. Ten rodzaj regałów cechuje się dużym udźwigiem, jak także rozwiązaniami, które umożliwiają intuicyjny dostęp do produktów za pomocą wózków widłowych. Są to też konstrukcje modułowe, które pozwalają na szybką przepływ uszkodzonych elementów.

Zobacz więcej: regały wspornikowe.