Rehabilitacja – dla kogo?

Zabiegi rehabilitacyjne a także fizjoterapeutyczne dotyczą szerokiej grupy pacjentów. Są to w głównej mierze osoby zmagające się z przewlekłymi postępującymi chorobami, przykładowo takimi jak reumatoidalne zapalenie stawów, jak także schorzenia układu sercowo-naczyniowego. Inna liczna grupa pacjentów poddawanych rehabilitacji to osoby z urazami np po wypadkach, a zatem to są to osoby ze złamanymi kończynami, zwichnięciami czy sklepieniami.

W dodatku, rehabilitacja bydgoszcz tyczy się również pacjentów po zabiegach operacyjnych, w których powrót do normalności wymaga stosowania odpowiednich zabiegów fizjoterapeutycznych. Jak się zatem okazuje, niemała grupa pacjentów wymaga fachowej rehabilitacji.
Kiedy korzystać z zabiegów rehabilitacyjnych?
Oczywiście wskazaniem do rehabilitacji są poważne urazy, które powodują ograniczenie albo utratę sprawności fizycznej. Do rehabilitantów a także fizjoterapeutów coraz częściej zwracają się również osoby, które odczuwają dolegliwości bólowe na przykład w plecach czy odcinku szyjnym albo lędźwiowym kręgosłupa. Warto zdawać sobie sprawę o tym, ażeby przenigdy nie lekceważyć takich dolegliwości bólowych, ponieważ coraz częściej są to objawy wskazujące na toczącą się w naszym organizmie poważną chorobę, na przykład taką jak osteoporoza czy dyskopatia. Warto pamiętać także o tym, że fizjoterapia bydgoszcz powinna być wykonywana przy zastosowaniu przyszłościowego a także sprawdzonego sprzętu rehabilitacyjnego, a wszystkie zabiegi powinny odbywać się pod okiem doświadczonych fachowców z uprawnieniami. Pamiętajmy też o tym, że rehabilitacja to nie tylko i wyłącznie terapia manualna czy masaże lecznicze, niemniej jednak też dodatkowe zabiegi medyczne, które mogą odbywać się na przykład w kriokomorze. Krioterapia to coraz popularniejsza metoda rehabilitacyjna, która znajduje użycie np przy kontuzjach sportowców. Do największych zalet tej terapii powinno się zaliczyć korzystny wpływ na mikrokrążenie, jak także obniżenie napięcia mięśniowego. Jak się zatem okazuje, rehabilitacja bydgoszcz jest wskazana dla sporej grupy pacjentów, którzy zmagają się zarówno z przewlekłymi chorobami, niemniej jednak także przybyli rozmaite urazy. Na pewno wskazaniem do fizjoterapii są dolegliwości bólowe towarzyszące aktywności ruchowej.

Więcej informacji na stronie: rehabilitacja bydgoszcz.