Sprawdzony producent białek rekombinowanych

Kilkadziesiąt lat temu białka rekombinowane uważane były za cud inżynierii biomedycznych. W tamtych czasach powolutku powstawały pierwsze leki posiadające w sobie białka rekombinowane. Białka te występowały jedynie w lekach, gdyż ich zyskanie było niesamowicie kosztowne.

Oznaczało to również, że występowały one tylko preparatach niewiarygodnie drogich, których znakomita większość normalnie pracujących osób nie była wstanie zakupić. Aktualnie białka te na szczęście są o sporo tańsze, gdyż powstał ich nowy sposób produkcji. W obecnych czasach nie jest to już niesamowicie kosztowny wynalazek inżynierii biomedycznej, niemniej jednak bardzo tani produkt używany nie tylko i wyłącznie w lekach, ale również w przedsiębiorstwach przemysłowych. Bez wątpienia białka znajdujące się w lekach są zupełnie inne, niż te wykorzystywane do przemysłu. Jeżeli natomiast są one potrzebne do waszego procesu produkcyjnego, to bez problemu będziecie mogli się w nie zaopatrzyć. Wystarczy jedynie znaleźć renomowanego producenta, który para się wytwarzaniem białek rekombinowanych dla przemysłu.
Inżynieria białek wymaga posiadania fachowego laboratorium, dlatego ich pozyskanie nie jest możliwe w warunkach domowych. Jeżeli już zatem potrzebujecie tego nowoczesnego produktu do własnego cyklu produkcyjnego, to będziecie musieli je pozyskać od przetestowanego laboratorium. Na szczęście nie będzie to zbytnio trudne zadanie i sporo laboratoriów specjalizuje się w dystrybucji białek rekombinowanych do celów przemysłowych. Otrzymywanie białek na pewno realizuje co najmniej jedno laboratorium znajdujące się w pobliskim, dużym mieście. Jeżeli już więc potrzebujecie tego fachowego produktu do waszego cyklu produkcyjnego, to warto ustalić wszystkie najmniejsze elementy z wybranym laboratorium. Kosz pozyskania tych produktów jest różny i najczęściej uzależniony jest od wielkości zamówienia. Im większe zamówienie na białka rekombinowane przeznaczone do przemysłu, tym niższą kwotę jednostkową uda wam się pozyskać za zyskanie tego prawdziwego cudu inżynierii biomedycznej.
Zobacz więcej: Sekwencjonowanie białek.