Nowoczesne zarządzanie taborem

Wszyscy przedsiębiorcy niedziałający w sektorze TSL doskonale zdają sobie sprawę jak bardzo dużym wyzwaniem jest zarządzanie taborem samochodów. Warto pamiętać jednak o tym, że dzisiaj możemy skorzystać z nowoczesnych i funkcjonalnych narzędzi, które ułatwiają a także usprawniają realizację zadań związanych z świadczeniem usług transportowych. Warto wspomnieć o tym, że zarządzanie innowacyjnym taborem to użytkowanie w głównej mierze z zaawansowanych kodów informatycznych, które umożliwiają administrowanie floty, ale również zarządzanie nierzadko pracy kierowców.

Należy zaznaczyć, że taki zaawansowany system telematyczny dobrze sprawdzi się w przypadku firm transportowych, które dysponują między innymi flotą pojazdów ciężarowych. Warto być świadomym natomiast o tym, że taki program może być stosowany również przez firmy dysponujące samochodami dostawczymi osobowymi czy również samochodami np takimi jak cysterny.
Realizacja zadań transportowych – z jakich rozwiązań korzystać?
Dla firm transportowych priorytetem jest głównie terminowe dostarczanie przewożonych towarów czy również produktów do odbiorców. Pamiętajmy więc o tym, że warto skorzystać z narzędzi takich jak DBK administrowanie flotą, które umożliwiają między innymi śledzenie jednostki pojazdów transportowych na mapie. Warto być świadomym także o tym, że jest to system, który pozwala bezpośredniego kontaktu z kierowcą za pomocą komunikatora. W dodatku, taki system to także automatyczne pobieranie danych z karty kierowców oraz z tachografu. Program telematyczny do zarządzania taborem to także funkcja stałego oraz automatycznego monitorowania stanu technicznego pojazdu. Co za tym idzie, właściciel firmy otrzymuje w czasie prawdziwym powiadomienia dotyczące stanu pojazdu powiązane na przykład z pracą poszczególnych elementów na przykład takich jak silnik. Warto dodać też o tym, że DBK administrowanie flotą to program telematyczny, który daje nam sposobność skorzystania z funkcji polegającej na automatycznym przekazywaniu powiadomień o usterce pojazdu do autoryzowanego punktu serwisowego znajdującego się w pobliżu. Dzięki temu naprawa takiego auta może przebiec bardzo szybko, a to także będzie wiązało się z zredukowaniem ryzyka opóźnienia w zakresie dostawy towaru do odbiorcy.

Więcej informacji: DBK zarządzanie flotą.